Várpalotai Evangélikus Egyházközség

Gyülekezeti tisztújítás

Egyházunk szervezeti rendje szerint a tisztségviselőket 6 évre választjuk. A jelenleg tartó ciklus a végéhez közeledik: tavasszal új presbitériumok állnak majd szolgálatba minden gyülekezetben.

Az előkészítő munka elkezdődött:

• aktiváljuk a választási bizottságokat,
  • felmérjük, hogy az eddigi szolgálattevők közül ki tudja folytatni a munkát, és ki nem.
  • keressük az új jelölteket, az ifjabb korosztályokból is.
  1. december 31-i dátummal véglegesítjük a választói névjegyzéket, és nyilvánosan elérhetővé tesszük. Azok a gyülekezeti tagjaink lesznek választók és választhatók, akik eddig a dátumig befizetik az egyházfenntartói járulékot, ami 12.000.- ft/fő/év. Jelöléseket is ők lesznek jogosultak leadni a különböző tisztségek betöltésére. A presbitérium tagjain kívül választunk még gyülekezeti felügyelőt, másodfelügyelőt, gondnokot, jegyzőt, pénztárost, számvevőszéki elnököt és tagokat, egyházmegyei közgyűlési küldöttet, és a következő ciklusra választási bizottságot. A jelöléseket a választási bizottság összegyűjti, hitelesíti, és összeállítja a jelöltek listáját.

Köszönjük mindenkinek, aki együtt gondolkodik és imádkozik velünk, tevékenyen segíti a választás folyamatát, vagy maga is kész tisztséget, feladatot vállalni gyülekezetünk épülésére!

„Jézus Krisztus, Mesterünk, Mint ígérted, légy velünk! Bárhova hív a munka, Adj áldást, áldást utunkra!
Kevésen is hűséget, Szolgálatra készséget,
Új erőt te adj nekünk, Hadd áldjon, áldjon életünk!” (Ev.Ékv.398,1-2.)